Dzień: 2020-11-16

Krokusy

W tym roku nasza szkoła przyłączyła się do Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Krokusy”, podejmując w tym celu współpracę z Żydowskim Muzeum Galicja.
Pierwotnie projekt miał zaangażować przedstawicieli samorządów klas IV – VII, jednak panująca epidemia oraz obostrzenia z niej wynikające spowodowały, że w akcję zaangażowali się najmłodsi nasi podopieczni – kilkoro uczniów klas I -III, którzy wraz z nauczycielem języka polskiego oraz nauczycielem świetlicy, z pomocą panów konserwatorów, własnoręcznie zasadzili cebulki żółtych krokusów na pasie zieleni, tuż pod oknami naszej szkoły. Wczesną wiosną krokusy zakwitną i przypomną o celu akcji – 1,5 miliona najmłodszych ofiar Holokaustu – dzieciach. Wtedy też podczas godzin wychowawczych zostaną przeprowadzone zajęcia na temat tragicznych wydarzeń II wojny światowej i o Holokauście. (więcej…)

Szkoła do hymnu

Społeczność uczniowska naszej szkoły wraz ze swoimi nauczycielami wzięła udział w kolejnej już edycji akcji MEN „Szkoła do hymnu”. Zadanie polegało na uroczystym odśpiewaniu hymnu państwowego w określonym czasie. Niestety z racji pandemii nie mogliśmy spotkać się w szkole. Z pomocą przyszła nam technika i za pośrednictwem komunikatorów mogliśmy uczcić niepodległość naszej Ojczyzny, wyśpiewując przepiękne słowa hymnu: „Jeszcze Polska nie zginęła…”