Emocja

W tym roku klasa 5c uczestniczy w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym „Emocja”, dzięki któremu uczniowie realizują 5 modułów wychowawczych skupionych wokół tematów emocji, uczuć, relacji z drugim człowiekiem i samym sobą.

W ramach projektu „Emocja” nasza klasa wymienia się kartkami bożonarodzeniowymi „Iskierki Emocji” z innymi rówieśnikami w Polsce. Dla klasy 5c została wylosowana inna klasa piąta ze Szkoły Podstawowej w Brudzewie. Każdy uczeń naszej klasy napisał życzenia dla swojego rówieśnika z tamtej szkoły. Następnie, z pomocą Rodziców udekorował kartkę w elementy świąteczne, zimowe, mikołajkowe. Nasza klasa zdecydowała się również na napisanie listu do swoich kolegów w Brudzewie, w którym opisała nasze miasto, jego historię oraz zabytki i zamieściła kilka ciepłych słów z okazji zbliżających się Świąt. Wszystkie kartki zostały spakowane do zbiorczej koperty i wysłane na adres szkoły z wymiany. Teraz z niecierpliwością czekamy, aż nasi koledzy z innej szkoły je otworzą. My również czekamy na życzenia dla nas.

Wzięliśmy udział w projekcie, bo…

sprawimy ogromną radość osobom, do których wyślemy życzenia i listy; sami też pragniemy zostać anonimowo obdarowani przez innych uczniów; poza tym uwolniliśmy kreatywność i wyobraźnię, dobrze bawiliśmy się podczas tworzenia kartek; chcemy nawiązać kontakt z innymi rówieśnikami z Polski, może nawet będzie okazja, aby się poznać bliżej…kto wie.

Jak tylko otrzymamy swoje kartki, na pewno je Wam pokażemy!