74. rocznica powstania UNICEF

11 grudnia przypada 74. rocznica powstania UNICEF, z tej okazji chcielibyśmy przypomnieć kilka najważniejszych informacji o tej organizacji.

UNICEF został założony w 1946 roku, przez polskiego lekarza Ludwika Rajchmana. UNICEF niesie pomoc dzieciom, które ucierpiały na skutek II wojny światowej i w swoich działaniach kieruje się postanowieniami Konwencji  o prawach dziecka

UNICEF otrzymał Pokojową Nagrodę Nobla w 1965 r.

Każdego dnia pracownicy UNICEF działają w 190 krajach i terytoriach, nierzadko w najtrudniejszych miejscach na ziemi, aby dotrzeć z pomocą do najbardziej potrzebujących dzieci. Od ratujących życie szczepień, przez budowę szkół, po natychmiastową pomoc w sytuacji klęski humanitarnej – UNICEF robi wszystko, aby dzieciom żyło się lepiej. Pracuje w małych wioskach i z rządami państw, bo uważa, że każde dziecko, niezależnie od miejsca urodzenia, koloru skóry czy religii, ma prawo do zdrowego i bezpiecznego dzieciństwa.

Nasza szkoła współpracuje z tą organizacją  od sześciu lat. W ciągu tego czasu odbyło się wiele akcji promujących prawa dziecka oraz zbiórek charytatywnych. Zapewne najbardziej pamiętacie akcję Wszystkie Kolory Świata, która polegała na przygotowaniu szmacianych lalek, dochód z ich sprzedaży był przeznaczony na pomoc dla najbiedniejszych dzieci z całego świata.

Z okazji urodzin UNICEFU życzymy im, by przez następne 74 lata z tak samo wielkim oddaniem pomagali dzieciom i obiecujemy, że jako szkolny klub UNICEF,  będziemy wspierać ich działania.