Dzień: 2020-12-16

Zwyczaje świąteczne w różnych zakątkach świata

Zbliżą się Święta Bożego Narodzenia, w naszych domach trwają wielkie przygotowania. Tworzymy dekorację świąteczne, śpiewamy kolędy, w kuchni powstają przepyszne potrawy, pieczemy pierniczki, czy stroimy choinkę. Wychowankowie świetlicy dowiedzieli się jak takie przygotowania i zwyczaje świąteczne wyglądają w różnych zakątkach świata. Została przygotowana prezentacja multimedialna, z której można było dowiedzieć się jakie tradycję świąteczne są w różnych krajach. Zachęcamy do obejrzenia przygotowanego materiału.

Zwyczaje świąteczne

Anielskie kolędowanie

Dnia 10 grudnia 2020r. odbył się koncert bożonarodzeniowy pod tytułem „Anielskie kolędowanie”, w którym wzięli udział wychowankowie świetlicy szkolnej. Celem wydarzenia było kultywowanie tradycji związanych ze Świętami Bożego Narodzenia. Koncert przyniósł wszystkim wiele radości i wprowadził nas w atmosferę świąteczną. Zapraszamy do obejrzenia filmu (więcej…)

Bożonarodzeniowa akcja charytatywna na rzecz budowy hospicjum w Głogowie

Drodzy Rodzice i Nauczyciele.

Kolejny raz pragniemy jako szkoła włączyć się w działania na rzecz budowy Hospicjum w Głogowie. Ze względu na panującą sytuację nie możemy jak zwykle przeprowadzić akcji , ale pragniemy tym razem skupić nasze działania na Bożonarodzeniowej akcji charytatywnej, polegającej na licytowaniu zebranych przez Fundację podarków i voucherów. Licytacje prowadzone są na stronie FB „Razem dla Hospicjum – licytacje”. (więcej…)