sp12-glogow-szkola-podstawowa-glogow-logo2
sp12-glogow-szkola-podstawowa-glogow-godlo

Idą święta, nie o SMS-ie lecz o kartce pamiętaj

22 grudnia 2020
Z życia szkoły

„Idą święta, nie o SMS-ie lecz o kartce pamiętaj”- pod tym hasłem wychowankowie świetlicy oraz  uczniowie klas IVa , VIb, VIf oraz VIg   po raz pierwszy wzięli udział w ogólnopolskiej  kampanii społecznej , której organizatorem jest  Fundację Dbam o Mój Z@sięg z Gdańska.

Celem akcji  jest  kultywowanie tradycji odręcznego pisania kartek świątecznych, ale także zwrócenie uwagi na ważność relacji międzyludzkich w świecie zdominowanym przez nowe technologie . Projekt wpisuje się w szeroko rozumianą profilaktykę e-uzależnień, a także ideę wolontariatu.

W ramach projektu do uczniów  trafiły  kartki świąteczne autorstwa rysowniczki Joasi Kurowskiej. Przez cały grudzień uczniowie wypełniali je, redagując  życzenia, które wraz ze słodkim upominkiem będą prezentem dla wychowanków głogowskich  Domów Dziecka przy ulicy Folwarcznej, Orbitalnej  oraz Gen. Stanisława Maczka.

Święta Bożego Narodzenia to niezwykły czas w roku. Ich wyjątkowość tkwi przede wszystkim w tradycji przekazywanej przez pokolenia i niezwykłej atmosferze, która wszystkim się udziela. To również  wyjątkowy i magiczny okres, w którym możemy sprawić przyjemność nie tylko naszym najbliższym, ale także osobom  samotnym.

          Do  udziału w  akcji  zaprosiliśmy  również dzieci  z Przedszkola

 nr 21 w Głogowie, które wymyśliły życzenia świąteczne oraz dodatkowo pięknie przyozdobiły swoje kartki.

Idą Swięta

Dostępność

Rekrutacja

logo-elemento

Stołówka

jadlospis-img

Uczestniczymy w programach:

Wielkość czcionki
Kontrast