Dzień: 2021-02-24

Konkurs dla klas 7 „Język polski da się lubić!”

Dnia 22.02.2021r. z okazji „Tygodnia Języka Polskiego” został zorganizowany szkolny konkurs dla klas 7 na napisanie wiersza, który zachęca do nauki języka polskiego i dbałości o kulturę języka. Udział w konkursie wzięły trzy klasy siódme: 7d, 7e oraz 7g wraz z wychowawcami:
p. Renatą Wojciechowską, Małgorzatą Juźwiak oraz Katarzyną
Kruk – Adamską. Poniżej przedstawiamy wyniki konkursu oraz wiersze utworzone przez klasy. Dziękujemy za udział w konkursie.

I miejsce  – klasa 7e

II miejsce – klasa 7g

III miejsce – klasa 7d

Serdecznie gratulujemy! Klasy zostaną nagrodzone po powrocie do szkoły.

Nauczyciele poloniści

Wiosna tuż, tuż…

Do kwietnia jeszcze jest trochę czasu. To właśnie  2 kwietnia, obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Czy pamiętacie naszą akcję zbierania cebulek szafirków? Czy pamiętacie te śliczne, niebieskie kwiatuszki? Mają różne odcienie niebieskiego  – od błękitnego po granatowy. To kwiaty wiosny. Pełnia ich kwitnienia przypada na kwiecień. Niebieskie kwiaty szafirka są jednym z pierwszych zwiastunów, że wiosna nadciąga i zaraz na dobre rozgości się w naszych ogrodach.

Chcieliśmy, by nasza szkoła zakwitła nam na niebiesko. Naszych planów nie pokrzyżowała nawet pandemia. Zebraliśmy mnóstwo cebulek. Dziękujemy Wam wszystkim za włączenie się w tę akcję – WSZYSTKIM UCZNIOM, ICH RODZICOM I ICH DZIADKOM.

Kwiatuszki są już wsadzone. Na początku lutego uczniowie  klasy 1A, 1C, 2A i 3A ze swoimi wychowawcami  wsadzili szafirki i je dla nas  pielęgnują. Na zdjęciach widać już listki, czekamy jak pojawią się niebieskie kwiatki.

Dzień Autyzmu 2021 zakwitnie nam szafirkowo! A wszystko dzięki Wam!
Dziękujemy! Zespół nauczycieli ds. Integracji

Bezpieczny Internet zaczyna się od Ciebie!

Nawiązując do tematyki o bezpiecznym Internecie, świetlica szkolna przygotowała film edukacyjny pt ,,Bezpieczny Internet zaczyna się od Ciebie:”. W filmie zostały ujęte najważniejsze zasady bezpiecznego korzystania z sieci, które na zajęciach stworzyli wychowankowie świetlicy. (więcej…)

,,O zachowaniu się przy stole’’

,,O zachowaniu się przy stole’’ … zajęcia warsztatowe w klasach II.
Wychowawcy grup klas II tygodniowy blok zajęć: 25.01-29.01.2021 poświęcili na kulturę bycia – zachowanie się w miejscach publicznych szczególnie w restauracjach, kawiarniach, uroczystościach rodzinnych.

Bal Karnawałowy

Obchodzenie Walentynek oraz zabaw karnawałowych ma miejsce w tym samym czasie. Zachowując i stosując reguły i zasady reżimu sanitarnego, w świetlicy szkolnej zorganizowano, dla wychowanków zabawę. (więcej…)

Poczta Walentynkowa

Dnia 12 lutego Świetlica szkolna we współpracy z Samorządem Uczniowskim zorganizowała ,, Pocztę Walentynkową” . W zabawie brali udział uczniowie klas 1-3. Dzieci chętnie wrzucały do skrzynek własnoręcznie wykonane laurki i kartki. W tym szczególnym dniu każdy miał okazję wyrazić to co czuje do drugiej osoby. Rozdanie kartek nastąpiło 15 lutego i sprawiło obdarowanym wiele radości. (więcej…)