Dzień: 2021-03-01

Narodowe Centrum Kultury

PODZIĘKOWANIE DLA NARODOWEGO CENTRUM KULTURY W WARSZAWIE

Organizatorzy Tygodnia Języka Polskiego serdecznie dziękują Narodowemu Centrum Kultury w Warszawie za współpracę oraz ufundowanie nagród dla wszystkich uczestników konkursów zorganizowanych w dniach 22 – 26. 02. 2021r. Nasi uczniowie zostali obdarowani m.in.  kalendarzami, notesami, piórnikami, torbami, smyczami oraz artykułami piśmienniczymi. (więcej…)

Polskie jest dobre

Polskie jest dobre” – plakaty uczestników koła polonistycznego

Uczniowie uczestniczący w zajęciach koła polonistycznego uczcili obchody Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego i stworzyli plakaty do hasła: „Polskie jest dobre”. (więcej…)

Kodeks komunikowania się

Plakat „Kodeks komunikowania się” w ramach obchodów „Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego”

Od 22 lutego do 26 lutego obchodziliśmy w szkole Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Oprócz wielu różnych działań podejmowanych w czasie lekcji języka polskiego, zajęć bibliotecznych i świetlicowych, poszczególne klasy uczciły to ważne święto również podczas zajęć z wychowawcą. (więcej…)

Zegary emocji

W dniach 01-05.02.2021r, w świetlicy szkolnej w klasach drugich, odbywały się zajęcia pod kątem kształtowania umiejętności  dostrzegania ,wyrażania  oraz pielęgnowania swoich  dobrych i złych emocji  .

Uczniowie uczestniczyli w zajęciach warsztatowych, plastyczno technicznych, podczas których wykonywali „Zegary emocji”. Ponadto nabywali umiejętność  opisywania i omawiania  swoich uczuć. (więcej…)

Tydzień Języka Ojczystego

Wychowankowie świetlicy, uczniowie klas 3 przez cały tydzień o swoim języku ojczystym rozmawiali, różne zajęcia się odbywały. Tworzyliśmy wspólnie opowiadania , rymowanki, wyliczanki. W gry planszowe graliśmy i swój język ćwiczyliśmy. Gimnastyka buzi i języka to ważna sprawa, a przy tym dobra zabawa. Poznaliśmy najtrudniejsze, najdłuższe i najdziwniejsze słowa. Czytaliśmy wierszyki, łamańce językowe. Dużo się u Nas działo, zabawy nie brakowało.