Dzień: 2021-03-02

Znamy wyniki plebiscytu na najpopularniejsze słowo młodzieżowe w naszej szkole

W związku z  Międzynarodowym Dniem Języka Ojczystego, który obchodzony jest 21 lutego, przeprowadzono wśród uczniów  plebiscyt na najczęściej używane młodzieżowe słowo w naszym środowisku szkolnym.

Głosowanie odbywało się oczywiście zdalnie. Odnotowaliśmy 350 zgłoszeń.

Padało wiele propozycji, wśród których były między innymi: elo, beka, czad, epicki, ez, lol, naura.

Nie zabrakło odniesień do obecnej sytuacji w kraju i na świecie, m.in. będących odpowiedzią na pandemię i towarzyszące jej zjawiska, np. ,,nie działa mi mikrofon”.

Jednak największą popularność zdobyło słówko XD.

Uczniowska kreatywność w neologizmach nie zna granic! To świadczy o tym, że język żyje, jest plastyczny, elastyczny, zmienia się i …bawi.

Dbajmy o naszą językową tożsamość, nie zapominajmy o chrząszczach, źdźbłach, gżegżółkach i cieszmy się każdego dnia z bogactwa języka polskiego. Bo mamy z czego 🙂

Nowy termin Konkursu Kangur

Zawody Konkursu „Kangur Matematyczny” w roku szkolnym 2020/21

Komitet Organizacyjny Konkursu „Kangur Matematyczny”, na wniosek organizatorów regionalnych Konkursu, przesuwa termin zawodów Konkursu na dzień 22 kwietnia 2021r., godz. 9.00.

Dla uczniów, którzy zgłosili się do Konkursu, a nie będą mogli wziąć w nim udziału w dniu 22.04.21 z powodu zamknięcia szkoły, Komitet Organizacyjny rozważy możliwość rozwiązywania zadań konkursowych za pośrednictwem internetu.