Dzień: 2021-03-23

Książka moim przyjacielem

Dnia 23.03.2021r. odbyło się rozstrzygnięcie powiatowego konkursu literackiego „Książka moim przyjacielem”. Tegoroczna edycja polegała na napisaniu autorskiej bajki lub baśni. Udział wzięło wielu uczniów z głogowskich szkół. Jury miało ciężki orzech do zgryzienia, ponieważ uczniowie wykazali się ogromną pomysłowością i wyobraźnią. (więcej…)

Tajemnicza liczba π

W dniach 16.03 – 17.03.2021 r. klasy 4b, 4d, 6b, 6e, 7d i 7f wzięły udział w obchodach Międzynarodowego Dnia liczby π.

Na lekcjach matematyki poznaliśmy tę tajemniczą liczbę. Oglądając film i prezentację dowiedzieliśmy się, co to za liczba i poznaliśmy jej historię. Wiemy już, że wykorzystuje się ją także w literaturze, plastyce i muzyce. Rozwiązywaliśmy quizy na platformie kahoot.it, grafy, sudoku, wykreślanki i układaliśmy puzzle. Dowiedzieliśmy się, na którym miejscu w rozwinięciu dziesiętnym liczby π znajduje się nasza data urodzin. (więcej…)

Jerusalema

Jerusalema to wyzwanie taneczne. Daje ludziom poczucie bycia częścią wspólnoty w trakcie izolacji spowodowanej pandemią Covid-19. „Jerusalema”jest angolską piosenką (z południowej Afryki) z 2019r. Na początku 2020r. angolska grupa taneczna Phenomenos do Semba dodała do niej choreografię- i tak się zaczęło.
Tańczą wszyscy na całym świecie. My też!
Przetańczmy czas oczekiwania na powrót świata do zdrowia. Tańczymy dla Was: Koleżanki i Koledzy. Tęsknimy za pełną szkołą- za nauczycielami i uczniami. Tęsknimy za życiem bez maseczek, bez strachu…. Chcemy bawić się i śmiać, marzyć i z przyjaciółmi spędzać czas.

Światowy Dzień Zespołu Downa

21 marca to nie tylko początek kalendarzowej wiosny, ale również Światowy Dzień Zespołu Downa – dzień kolorowej skarpetki. Jako szkoła z oddziałami integracyjnymi, jak co roku, przyłączamy się w tym dniu do propagowania tego święta. Pokazujemy, że integrujemy się z rodzinami osób z Zespołem Downa. Podczas godziny wychowawczej udało nam się ustalić, że każdy z nas jest na swój sposób inny, różnimy się pod wieloma względami i ta inność i różnorodność jest naturalną rzeczą.  Osoby z Zespołem Downa żyją wśród nas. Tak jak my bawią się, śmieją się i spełniają swoje marzenia – bez względu na różnicę w liczbie chromosomów. (więcej…)