Światowy Dzień Zespołu Downa

21 marca to nie tylko początek kalendarzowej wiosny, ale również Światowy Dzień Zespołu Downa – dzień kolorowej skarpetki. Jako szkoła z oddziałami integracyjnymi, jak co roku, przyłączamy się w tym dniu do propagowania tego święta. Pokazujemy, że integrujemy się z rodzinami osób z Zespołem Downa. Podczas godziny wychowawczej udało nam się ustalić, że każdy z nas jest na swój sposób inny, różnimy się pod wieloma względami i ta inność i różnorodność jest naturalną rzeczą.  Osoby z Zespołem Downa żyją wśród nas. Tak jak my bawią się, śmieją się i spełniają swoje marzenia – bez względu na różnicę w liczbie chromosomów.

Dopełnieniem obchodów było założenie  przez naszych uczniów  kl. 1-7 dwóch niepasujących skarpetek, symbolizujących dodatkowy chromosom. Starsze klasy 4-7 zaprezentowały taniec w programie Teams. Klasa 1a integracyjna i 1c zaprezentowały piosenkę, którą przygotowały na tę okazję dla Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Głogowie.