sp12-glogow-szkola-podstawowa-glogow-logo2
sp12-glogow-szkola-podstawowa-glogow-godlo

Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa – ,,Przygody kolorowej skarpetki”

26 marca 2021
Akcje

Nasza szkoła kolejny już rok wzięła udział w akcji „Przygody kolorowej skarpetki” prowadzonej w ramach Międzynarodowego projektu edukacyjnego „Emocja”.
Akcja jest organizowana w związku ze Światowym Dniem Osób z Zespołem Downa obchodzonym 21 marca. Ma ona na celu budowanie świadomości na temat Zespołu Downa, a także tolerancji, akceptacji i wrażliwości na potrzeby osób nim dotkniętych. Nasi uczniowie podczas zajęć dowiedzieli się kim są osoby z Zespołem Downa i w ramach zrozumienia, i wsparcia założyli kolorowe skarpetki oraz stworzyli piękne pacynki. Warto uświadamiać i uwrażliwiać na problemy innych już od najmłodszych lat.


W akcji wzięli udział uczniowie klas 2e, 3e, 6a, 6b, 6e, 7c i 7g wraz ze swoimi wychowawcami. Praca nad pacynkami sprawiła im wiele radości i pozwoliła wykazać się kreatywnością. Dzięki taki działaniom solidaryzujemy się z osobami z zespołem Downa.

Dostępność

Office 365

Rekrutacja

logo-elemento

Stołówka

jadlospis-img

Uczestniczymy w programach:

Wielkość czcionki
Kontrast