9 KWIETNIA – Międzynarodowy Dzień Jednorożca

Jak zapewne wiecie, jednorożec to stworzenie fantastyczne, posiadające jeden róg pośrodku czoła, występujące w mitach, legendach, a także w wielu bajkach. Pierwszy raz został opisany już w V wieku przed naszą erą, przez greckiego historyka i lekarza Ktezjasza. Kiedyś wierzono, że róg tego stworzenia, jak również i jego łzy, mają magiczną moc oczyszczania wszystkiego czego dotkną i są lekarstwem na wszelkie trucizny i choroby. Były symbolem siły, miłości, dobra i czystości.

W Dzień Jednorożca nie można się smucić!

Święto powstało jako alternatywa dla Blue Monday czyli najbardziej depresyjnego dnia w roku.

W Dzień Jednorożca watro założyć różowe okulary, uśmiechnąć się  i poczytać jedną z bajek o jednorożcach.

W naszej bibliotece znajdziecie książki z cyklu pt. „Mój sekretny jednorożec” Lindy Chapman  o dziewczynce Lauren Foster, która przeprowadza się wraz z rodziną do nowego domu na wsi. Od zawsze marzyła o kucyku, a teraz wreszcie to marzenie się spełnia. Okazuje się jednak, że konik skrywa pewien sekret, domyślacie się jaki?  Zapraszamy do lektury pełnej magicznych postaci.