sp12-glogow-szkola-podstawowa-glogow-logo2
sp12-glogow-szkola-podstawowa-glogow-godlo

22 04. Dzień Ziemi

22 kwietnia 2021
Akcje

Ziemia to nasza planeta. żyją na niej ludzie, rośliny i zwierzęta. Ludzie jednak stworzyli zagrożenie dla całej przyrody. Często niszczą środowisko, w którym żyją. Ścieki z zakładów przemysłowych i gospodarstw domowych zatruwają wodę w rzekach i jeziorach. Dym z kominów zanieczyszcza powietrze. Wysypiska śmieci powodują skażenie gleby. A my oddychamy zatrutym powietrzem, pijemy zanieczyszczoną wodę, jemy żywność, która nam szkodzi, toniemy w śmieciach. W zatrutym środowisku chorują ludzie, giną rośliny i zwierzęta. Na szczęście ludzie zrozumieli, że niszcząc Ziemię niszczą siebie

22 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Ziemi. Ten dzień przypomina nam, że ziemia , na której mieszkamy potrzebuje ochrony i opieki.

Dzień Ziemi jest świętem międzynarodowym i dlatego ludzie na całym świecie łączą się ze sobą w obronie największego dobra wspólnego – wspólnego domu całej ludzkości, planety Ziemi.

W naszej szkole również pamiętamy o Ziemi.

Link do prezentacji:

https://sp12glogow-my.sharepoint.com/:p:/g/personal/mkrupa_sp12glogow_onmicrosoft_com/EV_JwF2xWIhGqjp6MXrzm6AB5tyWgb_CUmZMV0NV50oyMw?rtime=KtgUesME2Ug

Link do filmików:

https://www.youtube.com/watch?v=PYd88-RyaLs

Link do quizu:

https://www.testportal.pl/test.html?t=FBaZH83FHSdD

Zachęcamy również do udziału w Powiatowym Konkursie Literacko- Plastycznym „Karta dla Ziemi” organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 7 w Głogowie ( szczegóły w regulaminie konkursu)

Konkurs SP7

Dostępność

Lekcje

Rekrutacja

Office 365

Rekrutacja

logo-elemento

Stołówka

jadlospis-img

Uczestniczymy w programach:

Wielkość czcionki
Kontrast