„Zbieramto w szkole”

Nasza szkoła przystąpiła do projektu ekologiczno-charytatywnego rekomendowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej „Zbieramto w szkole”.

Podczas akcji zbierane są m.in. surowce wtórne, a środki finansowe uzyskane z ich sprzedaży przekazywane są na wsparcie projektów misyjnych: budowę studni w Czadzie oraz pomoc dzieciom z domów dziecka na Filipinach i w Boliwii.

Akcję prowadzi Zgromadzenie Księży Najświętszego Serca Jezusa – Sekretariat Misji Zagranicznych Księży Sercanów.

Co zbieramy?
1. Złom srebra – czyli np. porwane łańcuszki
2. „Małe” elektrośmieci – zużyte baterie, stare telefony komórkowe, tablety,
3. Klocki LEGO – najlepiej z opakowaniami i instrukcjami
4. Zegarki tarczowe – (nie zbieramy zegarków ściennych i typu „budzik”)
5. „Dobre monety” – pieniądze z całego świata, bez różnicy czy aktualnie używane czy wycofane z obiegu
6. Znaczki pocztowe – nowe i używane (prosimy wycinać z kopert z zachowaniem 1 cm marginesu)

Jeśli w Państwa domach (również domach krewnych, przyjaciół, znajomych) znajdują się wymienione surowce i nie są one potrzebne, to prosimy o ich ofiarowanie. Otrzymane środki z recyklingu posłużą do realizacji wyżej wymienionych projektów misyjnych.

Za zachętę do udziału w projekcje niech posłużą słowa świętego Jana Pawła II:
“Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”

Zapraszamy również do obejrzenia filmu misyjnego: https://www.youtube.com/watch?v=-FD-3qKCNgo&t=1s

Surowce można dostarczać do szkoły przez wejście do szatni klas 4-7 w dniach pracy szkoły, do godziny 15.00. Prosimy, żeby do przyniesionych surowców dołączona była karteczka z imieniem, nazwiskiem oraz klasą ucznia. Akcja będzie prowadzona do 15 czerwca 2021r.