Dzień: 2021-04-29

Wycieczka do Krakowa

Wycieczki szkolne w czasie epidemii?
To możliwe.
Początkiem  kwietnia uczniom klasy VIIg i VIe udało się „wyjechać” na wycieczkę. Oczywiście była to wycieczka taka, jaka jest możliwa w obecnym okresie, czyli on-line. Edukatorzy z Międzynarodowego Centrum Kultury zabrali uczniów na wyprawę do Krakowa- miasta królów. W wirtualnej rzeczywistości uczniowie mieli okazję odwiedzić jedno z najstarszych miast w Polsce, zobaczyć takie miejsca jak Rynek Główny, kościół Mariacki, zamek na Wawelu czy słynną Drogę Królewską. Edukatorzy przeprowadzili zajęcia w aktywny sposób, angażując uczestników w poznawanie ponadtysiącletniej historii miasta. Opowiedzieli o wydarzeniach historycznych, które na przestrzeni wieków miały szczególny wpływ na wielokulturowość Krakowa. Coś czujemy, że to nie jest ich ostatnia wycieczka.

Wychowawcy klas (więcej…)

Zajęcia zdalne w świetlicy szkolnej

Przez cały okres nauki zdalnej, dzieci z poszczególnych grup, systematycznie łączyły się z wychowawcami świetlicy. Na zajęciach zdalnych, dzieci wykonywały tematyczne prace plastyczno-techniczne, warsztatowe, jak również odbywały się zajęcia artystyczno – muzyczne. W formie zdalnej obchodziliśmy także Dzień Ziemi.

Sleeveface – ubierz się w książkę

Dla miłośników książek każdy dzień jest dobry, by oddać się pasji czytania. 23 kwietnia jest jednak dniem szczególnym. Ten dzień to  święto książki, czytania, dyskusji o autorach, tłumaczach czy też o sytuacji w branży wydawniczo-księgarskiej. (więcej…)

Turniej Interdyscyplinarny 1 z 10

„POJEDYNEK 1 z 10”- ONLINE – rozstrzygnięty