sp12-glogow-szkola-podstawowa-glogow-logo2
sp12-glogow-szkola-podstawowa-glogow-godlo

Sleeveface – ubierz się w książkę

29 kwietnia 2021
Z życia szkoły

Dla miłośników książek każdy dzień jest dobry, by oddać się pasji czytania. 23 kwietnia jest jednak dniem szczególnym. Ten dzień to  święto książki, czytania, dyskusji o autorach, tłumaczach czy też o sytuacji w branży wydawniczo-księgarskiej.
       Chętni uczniowie z klas 4a, 5d, 6b, f, g   z okazji Dnia Książki  i Praw Autorskich „ubrali się” w książkę! Tak! Dobrze przeczytaliście! Wspólnie zabawili się w sleeveface.

        Co to jest sleeveface? To zdjęcie przedstawiające osobę z zasłoniętą przez okładkę książki częścią ciała. Do zrobienia dobrego zdjęcia trzeba się jednak przygotować. Ważne jest wkomponowanie okładki w pasujące do niej otoczenie tak, by powstało złudzenie optyczne jedności z książką. Dużą rolę odgrywa tu perspektywa, aranżacja tła, poza,  pasujący strój oraz  kreatywność i nasza wyobraźnia.
        Poniżej  przykłady takich książkowych przebieranek. Kto wie?  Może po obejrzeniu fotografii, zechcecie sięgnąć  po książkę, niekoniecznie tę ze zdjęcia, ale na przykład z naszej szkolnej biblioteki.

Dostępność

Office 365

Rekrutacja

logo-elemento

Stołówka

jadlospis-img

Uczestniczymy w programach:

Wielkość czcionki
Kontrast