Dzień: 2021-05-10

Oswoiliśmy słowo „empatia”

Klasy 5c i 5d zrealizowały moduł IV Projektu Emocja – „Empatia”.

Jak zwykle, propozycje zadań, ćwiczeń i opowiadań okazały się ciekawe i …pożyteczne. Ten moduł wykorzystaliśmy do tego, aby okazać wrażliwość wobec kolegów i koleżanek z klasy, którym nauka zdalna bardzo doskwiera i którzy czują się już tą sytuacją zmęczeni, znużeni, tęsknią za rówieśnikami – chcieliśmy ich wesprzeć, aby wspólnymi siłami jakoś wytrwać do końca – przygotowaliśmy więc prace plastyczne do haseł: „Trzymaj się”, „Damy radę”, „Jestem z tobą”, „Bądźmy razem”. (więcej…)

Patroni Roku 2021

Projekt edukacyjny – Patroni Roku 2021 – Osobowości i wydarzenia – w wykonaniu uczestników koła polonistycznego. Zapraszamy do obejrzenia filmiku z naszymi lapbookam

Krokusy zakwitły

Późną jesienią na terenie naszej szkoły zasadziliśmy cebulki żółtych krokusów. Tym samym włączyliśmy się w Irlandzki Projekt Towarzystwa Edukacji o Holokauście, które w Polsce propaguje Żydowskie Muzeum Galicja. Krokusy mają symbolizować półtora miliona żydowskich dzieci oraz tysiące dzieci innych narodowości, które zginęły podczas II wojny światowej. Kwitnące krokusy są również symbolem nadziei i odrodzenia. Zobaczcie, jak pięknie zakwitły.

Przedsiębiorczość. Jak zrealizować pomysł?

Miło nam poinformować, że uczniowie klasy 4b ukończyli projekt „Przedsiębiorczość. Jak zrealizować pomysł?”, organizowany w roku szkolnym 2020/2021, w ramach programu Uniwersytet Dzieci w Klasie.

Projekt był realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej. (więcej…)

Ekonomia na co dzień

Chętni uczniowie klas 6a, 6b, 6e i 7d wzięli udział w programie edukacyjnym „Ekonomia na co dzień”. Projekt był realizowany wspólnie z Fundacją Młodzieżowej Przedsiębiorczości, Narodowym Bankiem Polskim i Fundacją Warszawski Instytut Bankowości (więcej…)