Dzień strażaka

Od pierwszego dnia powrotu dzieci do szkół podstawowych mieliśmy okazję obchodzić Międzynarodowy Dzień Strażaka przypadający na dzień 4 maja 2021r. W ramach zajęć świetlicowych wychowankom uczęszczającym na świetlicę szkolną została przedstawiona prezentacja multimedialna oraz zadania z kodowania i odgadywania tematycznych haseł, rebusów.

Celem zajęć było wzbudzenie refleksji nad ważną funkcją i potrzebą wspierania działań Straży Pożarnej, zapobieganie powstawaniu pożarów w wyniku niszczycielskiej działalności człowieka, uświadamianie, że wypalanie traw prowadzi do niebezpiecznych skutków na terenach leśnych i chronionych, a w efekcie do wyginięcia różnych gatunków roślin i zwierząt występujących na terenach objętych pożarem. Zadania z wykorzystaniem innowacji pedagogicznej tj. kodowanie miały na celu przede wszystkim doskonalić i rozwijać umiejętność logicznego myślenia i wnioskowania. Miło spędziliśmy dzień w naszej świetlicy. Korzystając z okazji chcielibyśmy życzyć wszystkim strażakom, aby mieli jak najmniej pracy. Aby pełniona powinność była służbą drugiemu człowiekowi oraz aby przynosiła satysfakcję z dobrze wypełnionych obowiązków i ludzką wdzięczność.