Projekt

Od marca uczniowie naszej szkoły mają niebywałą okazję zaprzyjaźnić się z uczniami ze Stanów Zjednoczonych.  Projekt, w którym bierze udział 24 uczniów jest początkiem współpracy międzynarodowej, która jest realizowana w klasie VI od marca do końca roku szkolnego pomiędzy naszą szkołą i szkołą w Langley.

Tego rodzaju projekt polega zwykle na wymianie tradycyjnych listów między szkołami. Z uwagi na obecną sytuację epidemiczną jest to oczywiście niemożliwe. Przekazujemy naszą korespondencję przez specjalnie przygotowaną do tego celu platformę.

Dzięki temu projektowi uczniowie  doskonalą umiejętność pisania i czytania w języku angielskim.  Zmotywowanie uczniów  do nauki języka obcego oraz zyskanie nowych przyjaciół to również cele projektu. Zarówno nasi uczniowie jak i uczniowie z Langley  z niecierpliwością czekają, a  także z przyjemnością odpisują na listy – to dla nich nie tylko lekcja angielskiego, ale także możliwość zaznajomienia się z inną kulturą.