Schronisko Amicus

Już po raz kolejny grupa wychowanków w ramach wolontariatu spotkała się w sobotnie popołudnie i wybrała się z podopiecznymi schroniska dla zwierząt Amicus na spacer. Tym razem zabraliśmy ze sobą 6 psiaków. Każdy z nich był inny i każdy potrzebował indywidualnego podejścia. Mieliśmy psa, który potrzebował się bawić, biegać i przytulać, jak również psa, który się bał i nie był zbyt chętny do spacerowania. Jeden z psiaków był nowym podopiecznym więc nie dał się pogłaskać, a inny wesoły i przyjazny z miłą chęcią tulił się do swojego opiekuna.

Nasi uczniowie z wielką radością spacerowali z psami po parku, otoczyli je opieką, a w nagrodę mieli dla nich smakołyki. W czasie spaceru towarzyszyli nam rodzice naszych uczniów, którzy również zaangażowali się w pomoc zwierzętom i przynieśli ze sobą smakołyki, jedzenie czy koce dla zwierząt. Zajęcia przyniosły wiele radości. Nauczyły dzieci podstawowych form opieki i uwrażliwiły na potrzeby bezdomnych zwierząt. Jak zawsze na zakończenie spotkania udaliśmy się do kociarni, gdzie nasi milusińscy ucieszyli się z naszej obecności.