Wyniki Powiatowego Konkursu ,,Mój przyjaciel pies”

Nasza szkoła już po raz dziesiąty była organizatorem Powiatowego Konkursu ,,Mój przyjaciel pies”. Konkurs odbywał się pod honorowym patronatem Głogowskiego Stowarzyszenia Literackiego oraz Marii Czerwińskiej – założycielki Fundacji Przyjaźni Ludzi i Zwierząt CZE-NE-KA, treserki zwierząt grających w filmach i telewizji, Kawalera Orderu Uśmiechu. Polegał na opisaniu swoich przygód, wrażeń, wzruszeń i wszystkich innych emocji, których źródłem jest pies.

Celem konkursu było:

– promowanie przyjaźni między dzieckiem, a zwierzęciem,
– możliwość podzielenia się wrażeniami i odczuciami dotyczącymi przyjaźni z psem,
– rozwijanie zdolności literackich,
– rozwijanie zainteresowań i uzdolnień humanistycznych wśród uczniów szkół podstawowych Głogowa i okolic,
– wyłonienie i promowanie uczniów zdolnych, ich nauczycieli i szkół.

W konkursie udział wzięło 89 uczniów z 11 szkół ( SP 3, SP 6, SP 10, SP 11, SP 12 SP 13, SP Aslan, SP Jaczów, SP Jerzmanowa, SP Przedmoście, SP Wilków ). Niektórzy uczniowie dołączyli do swoich prac zdjęcia i rysunki. Dzieci opisywały własne przeżycia i historie związane ze zwierzętami, przelewały na papier swoje relacje i marzenia związane z podróżowaniem z  psem. Prace były naprawdę piękne i bardzo wzruszające.

Nad przebiegiem konkursu czuwało jury, w skład którego weszli nauczyciele organizatorzy – Ewelina Kujawa, Katarzyna Kruk-Adamska, Joanna Zelmańska, Katarzyna Tuczyńska oraz pan Krzysztof Jeleń – przedstawiciel Głogowskiego Stowarzyszenia Literackiego.

Po obradach wyłoniono zwycięzców konkursu:

Kategoria proza IV-VIII:

1 miejsce: Marika Hołub z SP 13