Lekcja ze strażakami

Dnia 26 maja 2021r. uczniowie klasy Ia i Ic wzięli udział w nietypowej lekcji ze strażakami OSP w Serbach. Uczniowie spotkali się  na szkolnym boisku gdzie odbył się pokaz sprzętu ratowniczego i gaśniczego. Panowie strażacy zaprezentowali działanie sprzętu wykorzystywanego w różnych sytuacjach kryzysowych, takich jak dachowanie samochodu, zakleszczenie pasażerów auta w wyniku wypadku.

Podczas zajęć uczniowie rozmawiali na temat bezpieczeństwa przeciwpożarowego oraz bezpiecznego zachowania w miejscu zamieszkania. Dzieci dowiedziały się między innymi jak wygląda praca strażaka oraz do jakich zagrożeń może doprowadzić kontakt dzieci z ogniem.

Podczas spotkania nie zabrakło atrakcji w postaci polewania się wodą. Dzieci trenowały celność, wlewając wodę do specjalnego pojemnika.

Na koniec zajęć strażacy rozwinęli węże i zademonstrowali dzieciom jak wygląda akcja gaszenia pożarów.