sp12-glogow-szkola-podstawowa-glogow-logo2
sp12-glogow-szkola-podstawowa-glogow-godlo

Narodowe Czytanie

08 września 2021
Akcje

Narodowe Czytanie – ogólnopolska akcja pod honorowym patronatem Pary Prezydenckiej

W tym roku po raz kolejny nasza szkoła wzięła udział w Narodowym Czytaniu. Uczniowie klas piątych i siódmych poznawali fragmenty „Moralności pani Dulskiej” G. Zapolskiej. Wszyscy czytelnicy trafnie zauważyli, że – mimo upływu lat – problem opisany w utworze jest wciąż aktualny. Główna bohaterka (pani Dulska) wygłasza zasady, które przeczą jej czynom. Zależy jej, aby wszyscy jak najlepiej o niej mówili. Analogiczne sytuacje spotykamy współcześnie. Często w sieci ludzie tworzą upiększony, wyidealizowany obraz siebie.

Na postawie czytanych fragmentów powstały spontaniczne prace przedstawiające rodzinę Dulskich.

Dostępność

Lekcje

Rekrutacja

Office 365

Rekrutacja

logo-elemento

Stołówka

jadlospis-img

Uczestniczymy w programach:

Wielkość czcionki
Kontrast