Wrzesień w klasach III

Wrzesień w klasach III.

Wrzesień dla podopiecznych w szkole to czas zabawy, integracji po wakacyjnej przerwie. Uczniowie chętni do pracy angażowali się w różne zajęcia  tematyki cyklicznej jak i innowacji pedagogicznej „Świętuj przez jeden dzień – kalendarz świąt nietypowych”. Obchodzone święta to: Dzień Kropki, Dzień grzyba, Dzień uśmiechu, Dzień jabłka,  które realizowane były w różnej formie, poprzedzone pogadanką, dyskusją, filmem edukacyjnym oraz wykonane zostały różną techniką prace plastyczne.

Ponadto,  przy pięknej pogodzie wychowankowie chętnie brali udział w zajęciach na świeżym powietrzu: plac zabaw, ścieżka sensoryczna, zabawy sportowe, rysowanie kredą.

Należy również wspomnieć o ważnym święcie w m-cu wrześniu „Światowym Dniu Orderu Uśmiechu”. Wychowankowie odśpiewali hymn szkoły oraz utwory Kawalerów Orderu Uśmiechu, przypomniana została również historia powstania Orderu Uśmiechu. Podsumowaniem święta były wspólnie wykonane plakaty tematyczne.

W ramach przypomnienia zasad bezpieczeństwa zostało zorganizowane wyjście do kina na seans filmowy  „Mała, wielka stopa 2”.  Wychowankowie przy tej okazji omówili jak powinno wyglądać zachowanie w miejscach publicznych.

Podziękowaniem za wspólnie spędzony czas w minionym miesiącu był „Dzień Chłopaka”. Karaoke, wspólny śpiew, foto-budka – dostarczyły podopiecznym dużo radości i uśmiechu.  Wychowawcy już przygotowują niespodzianki na kolejny miesiąc, by uatrakcyjnić pobyt w świetlicy.