#sadzimy

1 października uczniowie klas 1d, 4e i 7d zjednoczyli się w ogólnopolskiej akcji pod hasłem „#sadzimy”.
Akcja #sadziMY organizowana jest po to, żeby jednoczyć nas wszystkich wokół przyrody, bo to nasze dobro narodowe, które musimy razem chronić i pielęgnować. Pamiętajmy, że niewielkie dziś drzewko wyrośnie na kilkudziesięciometrowy okaz. Tak też stało się i tym razem. Uczniowie klasy 7d zasadzili na terenie szkoły 5-cio letni dąb, który sami wyhodowali w drugiej klasie z żołędzia. Uczniowie klasy 4e wsadzili 2-letni świerk, który również samodzielnie wyhodowali w ramach lekcji przyrody. Uczniowie klasy 1e posadzili kilka sadzonek (buki, sosnę czarną), które pozyskaliśmy w ramach akcji z Nadleśnictwa Głogów. Dziękujemy Rodzicom, którzy wsparli akcję i zorganizowali sadzonki oraz upominki dla dzieci. Dziękujemy też panu Grzegorzowi, który dzielnie wspierał nas „fachowym okiem” i pomógł zorganizować akcję na terenie szkoły.
Posadzone drzewo to znakomity sposób, by upamiętnić ważne wydarzenie dla rodziny czy lokalnej społeczności. I powód do spotkania w gronie bliskich i przyjaciół. Nasze spotkanie na pewno się udało. Było wspaniała okazją do spotkania wychowanków z trzech roczników w szczytnym celu. Gratulacje dzieciaki. W Was jest siła.