Wrzesień u pierwszoklasistów

Wrzesień u pierwszoklasistów był pełen emocji. Uczniowie stawiali swoje pierwsze kroki w szkole. Wszystko było dla Nich nowe. Nowa była też świetlica szkolna. Po lekcjach spotykaliśmy się w salach lekcyjnych, a kiedy była tylko taka okazja wychodziliśmy na dwór i korzystaliśmy z pięknej pogody. Wychowawcy robili wszystko, żeby dzieci dobrze czuły się w nowym miejscu i szybko zintegrowały się z grupą. Czasem zmęczeni po lekcjach uczniowie leżeli na matach i odpoczywali, grali w gry planszowe, układali piękne budowle z klocków i codziennie uczyli się nowych rzeczy.

W miesiącu wrześniu mieliśmy kilka świąt nietypowych, był Dzień Kropki, Dzień Grzyba, Dzień Uśmiechu, czy Dzień Jabłka. Wykonywaliśmy ciekawe prace plastyczne, uczyliśmy się piosenek tematycznych, a nawet tańczyliśmy. Obchodziliśmy Światowy Dzień Orderu Uśmiechu, gdzie poznaliśmy jego historię i nauczyliśmy się hymnu szkoły. W tym miesiącu obchodziliśmy również Światowy Dzień Niewidomych, z tej okazji dzieci uczyły się pisać swoje imię w języku Braila.

Panie, również miały nie lada wyzwanie, poznać prawie 70 wychowanków ich imiona i rozpoznać wśród grupy, a zadania nie ułatwiało podobieństwo niektórych dzieci? kiedy dobraliśmy się w pary, okazało się, że mamy w grupie swoich małych sobowtórów ?

Na koniec miesiąca nie zapomnieliśmy o święcie Naszych Małych Kochanych Chłopców. Tego dnia wyłoniliśmy dżentelmenów, siłaczy, znawców samochodów i mądrali. Zabawa była super, a emocji nie brakowało.

Pierwszy miesiąc w szkole możemy zaliczyć do bardzo udanych i aktywnych. Nasi uczniowie zawarli już swoje pierwsze przyjaźnie, które może potrwają przez długie lata….