Wrzesień w drugich klasach

Wrzesień w klasach drugich minął miło i sympatycznie. Korzystaliśmy z ciepłych i słonecznych dni spędzając je na świeżym powietrzu wokół terenu naszej szkoły. W świetlicy nie ma nudy. Obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki, to coraz bardziej popularne święto kreatywności, odwagi, a także zabawy. Wykonaliśmy pracę plastyczną – Biedronki, które właśnie charakteryzują się tym, że są w kropeczki.

Kolejnym dniem, który obchodziliśmy w naszej świetlicy był Dzień Grzyba. Dzieliliśmy się swoją wiedzą na temat grzybów, poznaliśmy również ich rodzaje, oglądaliśmy film edukacyjny i wykonaliśmy pracę plastyczną. Dzieci chętnie wypowiadały się na temat spacerów z rodzicami do lasu w poszukiwaniu grzybów. Dzień jabłka i dzień uśmiechu to następne dni, które celebrowaliśmy. Dzieci stworzyły piękne prace plastyczno – techniczne. Na dzień uśmiechu wspólnie rysowaliśmy kreda uśmiechy – na naszych szkolnych chodnikach. Było dużo radości i wspólnej zabawy.