Schronisko dla zwierząt „Amicus”

09 października grupa wychowanków świetlicy z klasy I wybrała się w ramach wolontariatu do Schroniska dla Zwierząt Azyl „Amicus”. Spotkanie miało na celu szerzenie idei wolontariatu już u najmłodszych dzieci, jak również uwrażliwienie na potrzeby bezdomnych zwierząt.
Dzięki współpracy z rodzicami spotkanie mogło się odbyć, bo to oni przywieźli swoje dzieci na miejsce zbiórki oraz nie zapomnieli o smakołykach i karmie dla zwierząt.

Tego dnia mieliśmy pod opieką 4 psy – Bolka, Dropsa, Florka i Gutka. Każdy z nich był inny, ale każdy potrzebował zainteresowania, pogłaskania i czułości, której nie brakowało, ponieważ dzieci były nimi zachwycone. Każdy z chęcią prowadził czworonoga na smyczy. Wspólnie spacerowaliśmy w pobliskim parku. Na koniec tradycyjnie odwiedziliśmy milusińskich w „Kociarni”. Bardzo dziękujemy rodzicom i dzieciom za poświęcony czas.