Poznajemy zawód bibliotekarza!

Uczniowie klasy 1d we wrześniu poznali zawód fotografa, a już w październiku poznają tajniki zawodu bibliotekarza. Dzięki życzliwości pracowników Miejskiej Biblioteki Publicznej w Głogowie pierwszoklasiści mogli doświadczyć, jak ważna i magiczna jest postać bibliotekarza. Z wypiekami na twarzach słuchali opowiadań o książkach, o ich przyjacielskiej i terapeutycznej mocy. Dowiedzieli się jak i dlaczego należy szanować książki. Dzięki ciekawym grom i zabawom oraz warsztatom zgłębiającym wiedzę nt. składania papieru metodą origami uwierzyli, że biblioteka to miejsce bardzo przyjazne dzieciom, a bibliotekarz, to przewodnik po fascynującym świecie książek. Po tej wizycie, wśród uczniów, na pewno wzrośnie liczba aktywnych czytelników?