Centrum Badawcze Politechniki Wrocławskiej

6 października był dla klas 3a i 3f bardzo oczekiwanym dniem! Uczniowie zostali zaproszeni na niezwykle atrakcyjne zajęcia prowadzone w Centrum Badawczym Politechniki Wrocławskiej. Mogli przyjrzeć się zdalnie sterowanym  robotom do prac pod ziemią , a także sami spróbować nimi kierować. Dużo emocji wywołał też symulator jazdy samochodem ciężarowym w różnych warunkach atmosferycznych oraz zabawy w „geopiasku”.  To jednak nie był jeszcze koniec atrakcji!

Wycieczka przeniosła się do „Kolejkowa” – cudownego świata w miniaturze .Tam obie klasy miały możliwość podziwiać budowle Wrocławia i Dolnego Śląska w miniaturowym wymiarze. Uczniowie uczestniczyli też w warsztatach plastycznych, gdzie każdy wykonał budowlę wg swojego pomysłu. Wycieczka rozbudziła w dzieciach ciekawość świata i wyobraźnię. Czekamy już na następną!