Jesień na wesoło

Październik to kolejny miesiąc zajęć świetlicowych urozmaiconych zabawą, plastyką, zajęciami na powietrzu. Tegoroczna jesień obdarzyła nas słoneczną pogodą, dlatego też dużo czasu wychowankowie klas III spędzili na powietrzu.

Nie brakowało zabaw tematycznych, spacerów, zmagań w konkurencjach sportowych. Jeden, piękny, słoneczny dzień połączono z wyjściem do kina, gdzie po raz kolejny podopieczni spędzili czas oglądając wybrany film ,,Rodzinka rządzi”. Prócz wyjść, zabaw organizowane były zajęcia świetlicowe w szkole. Dużą pomysłowością wykazała się grupa podczas realizacji tematyki o kreatywności – tworzone prace z odrysowywanych dłoni, cyfr dostarczyły dużo frajdy.
Pod wrażeniem byli wychowawcy, którzy podziwiali kreatywność w pracach plastycznych, projektach przestrzennych budowli z klocków. Ponadto realizowana tematyka październikowa skierowana była do nauczycieli, którzy obchodzili swoje święto – tym razem już po raz ostatni trzecioklasiści wykonywali upominki dla swoich Pań. Tradycją każdego miesiąca jest realizacja innowacji ,,Świętuj przez jeden dzień”. Tym razem rozpoczęliśmy już 1 października ,,Dniem Uśmiechu”
a zakończyliśmy ,,Dniem Kundelka”, który przypadał 25 października.

Podopieczni podjęli się kolejnego wyzwania i samodzielnie wykonali portret ,,Pani Jesień”. Bogactwo nazbieranych liści, jarzębiny, wrzosu, kwitnących traw można podziwiać na dużym formacie przestrzennej pracy plastycznej . Ostatni dzień miesiąca spędzony w szkole poświęcony był pomarańczowej bohaterce ,,Dyni”, która przewijała się w pogadance, zagadkach, kolorowankach. Dziękujemy wszystkim za wspólnie spędzony czas, za zaangażowanie w zajęcia.