Klasowe inscenizacje „Balladyny” i „Zemsty”

W ubiegłym tygodniu klasy 7h i 7j wystawiły inscenizacje „Balladyny” (7h) i „Zemsty” (7j) dla uczniów swoich klas, wcielając się tym samym w role aktorskie, o których marzą wszystkie pokolenia zawodowych aktorów. Może i nasi klasowi aktorzy kiedyś wcielą się znów w te role, ale już na prawdziwych deskach teatrów? – tego im bardzo życzymy.

Podczas inscenizacji „Balladyny” na stole nie mogło zabraknąć …soku malinowego, który jest symbolem konfliktu sióstr i tragedii opowiedzianej przez Juliusza Słowackiego, natomiast podczas odgrywania wybranych fragmentów komedii Aleksandra Fredry nie mogło zabraknąć sceny pisania listu przez Dyndalskiego na polecenie Cześnika, czyli sceny przesyconej przykładami komizmu sytuacji.

Obie inscenizacje były przygotowywane pod szyldem innowacji pedagogicznej „Lektury przyjazne uczniom” – wkrótce ciąg dalszy…