sp12-glogow-szkola-podstawowa-glogow-logo2
sp12-glogow-szkola-podstawowa-glogow-godlo

Świątecznie na zajęciach wspomagających

15 listopada 2021
Z życia szkoły

Podczas zajęć wspomagających z języka polskiego połączyliśmy przyjemne z pożytecznym, a właściwie pożyteczne z pożytecznym: w przededniu obchodów Narodowego Święta Niepodległości postanowiliśmy również uczcić ten ważny moment w dziejach narodu polskiego: najpierw omówiliśmy wiersz Antoniego Słonimskiego, wyszukaliśmy środki artystycznego wyrazu, jakimi posłużył się poeta, aby opisać radość zwykłych, prostych ludzi w pierwszych dniach wolności. Następnie przeczytaliśmy fragment odezwy Józefa Piłsudskiego do społeczeństwa polskiego z dnia 12 listopada, a na koniec był deser, czyli przygotowywanie flag polskich z czerwonych serduszek. Spójrzcie na efekty naszej pracy (prace przygotowywali uczniowie klas szóstych).

Oba teksty zaczerpnięto z książki „Kartki z kalendarza” Kamili Krzemieniewskiej-Kleban, wydanej przez wydawnictwo GWO.

Dostępność

Office 365

Lekcje

Rekrutacja

Rekrutacja

logo-elemento

Stołówka

jadlospis-img

Uczestniczymy w programach:

Wielkość czcionki
Kontrast