Mikołajkowo podczas zajęć wspomagających

Tradycyjnie już podczas zajęć wspomagających z języka polskiego realizowaliśmy temat pod hasłem: przyjemne z pożytecznym. Tym razem z okazji zbliżających się mikołajek usprawnialiśmy umiejętność czytania ze zrozumieniem, zadawaliśmy pytania – tzw. otwarte pytania do tekstu, a przy okazji uczciliśmy najważniejszą dla wszystkich dzieci na całym świecie postać – postać Świętego Mikołaja. Niektórzy z nas zaczęli wątpić w istnienie tego wielkiego dobroczyńcy, którego nie widzieli, jednak Pani uświadomiła nam, że św. Mikołaj odwiedza z prezentami przede wszystkim małe dzieci i robi to oczywiście niespodziewanie (takie niespodzianki sa przecież najlepsze, prawda?), obdarowywanie starszych dzieci św. Mikołaj pozostawia już …rodzicom, a sam rozwozi podarunki tylko tym najmłodszym.
Przy okazji pracy nad tekstem, dowiedzieliśmy się kilku ciekawostek o tej słynnej osobie: wiemy już, że był zapalonym myśliwym, łowił ryby oraz…lubił wino!