13 grudnia zapłonęło symboliczne Światło Wolności

13 grudnia -w 40 rocznicę wprowadzenia stanu wojennego – uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w ogólnopolskiej akcji „Zapal Światło Wolności”. Akcja prowadzona przez Instytut Pamięci Narodowej ma na celu upamiętnienie wszystkich tych, którzy stracili życie lub w inny sposób ucierpieli w wyniku wprowadzonego 13 grudnia 1981 roku stanu wojennego. Pani Małgorzata Olejnik przedstawiła krótko historię wybuchu stanu wojennego, a uczniowie pod opieką nauczycieli zapalili znicze.

Akcja ta nawiązuje do znaku solidarności, który miał miejsce na początku lat 80. w Wigilię Bożego Narodzenia. Wówczas to w krajach tzw. wolnego świata jednoczono się z Polakami, którzy żyli w stanie wojennym i byli zniewoleni. Akcja miała bardzo szeroki, symboliczny wymiar.