Grudniowy czas w klasach 3

Grudniowy czas rozpoczęto kalendarzem adwentowym wykonanym w formie przestrzennych domków zimowych. Każdego dnia powstawały piękne prace plastyczne o tematyce zimowej, świątecznej. Wychowawcy starali się by klimat zajęć był wyjątkowy, przy zapalonym lampionie, przy kolędach. Zajęcia konstrukcyjne okazały się dużym wyzwaniem, budowane były: sanie Mikołaja, renifery, fabryka zabawek. Ponadto wszyscy samodzielnie uczyli się składać serwetki na stół wigilijny.

Wychowankowie zaangażowali się również w międzyszkolny konkurs: „Najpiękniejsza kartka świąteczna” oraz wewnątrzszkolny konkurs „Bombka 3D”.

Nauczyciele grupy 3 przygotowali niespodziankę dla wszystkich uczniów klas I-III. Na potrzebę pięknych fotografii została wykonana dekoracja w zimowej scenerii wraz ze „świątecznymi skrzatami”. Intensywny czas przedświąteczny przeznaczono na kolędowanie, składanie życzeń.

W nawiązaniu do niesienia pomocy innym, dzieci wykonały kartki świąteczne, które przekazane zostały chorym dzieciom.

Bardzo dziękujemy wszystkim za wspólnie spędzony czas w tym magicznym miesiącu pełnym ciepła i radości.