sp12-glogow-szkola-podstawowa-glogow-logo2
sp12-glogow-szkola-podstawowa-glogow-godlo

AN HOUR OF CODE

25 grudnia 2021
Z życia szkoły

AN HOUR OF CODE – JĘZYK ANGIELSKI W KODOWANIU
Dnia 17 grudnia uczniowie klasy 6d oraz 7h w ramach lekcji języka angielskiego wzięli udział w zajęciach związanych z edukacją informatyczną w ramach inicjatywy Godzina Kodowania.
Godzina Kodowania to oddolny ruch, którego celem jest umożliwienie uczniom nauki kodowania. Dzięki programowi opartemu na wolontariacie, uczniowie naszej szkoły mieli możliwość bezpłatnego udziału w Godzinie Kodowania – godzinnych zajęciach wprowadzających do świata kodowania, stworzonych w celu zainteresowania uczniów informatyką i pokazania im, że każdy może nauczyć się jej podstaw. Głównym celem warsztatów było zwrócenie uwagi na konieczność znajomości języka angielskiego. Uczniowie poznali krótkie komendy używane w programowaniu, rozszerzyli swoje słownictwo związane z kodowaniem i komputerami. Zajęcia przeprowadzone w języku angielskim, dały uczniom możliwość sprawdzenia umiejętności słuchania oraz czytania w języku obcym.
Serdecznie dziękujemy firmie Accenture z siedzibą w Warszawie za przeprowadzenie niezwykle inspirujących zajęć.

Hour Of Code

Dostępność

Office 365

Lekcje

Rekrutacja

Rekrutacja

logo-elemento

Stołówka

jadlospis-img

Uczestniczymy w programach:

Wielkość czcionki
Kontrast