sp12-glogow-szkola-podstawowa-glogow-logo2
sp12-glogow-szkola-podstawowa-glogow-godlo

SPOTKANIE Z POLIGLOTĄ

25 grudnia 2021
Z życia szkoły

Wiele osób uważa, że nauka języka, a co dopiero kilku, to ciężki orzech do zgryzienia. A jaka jest prawda? Uczniowie naszej szkoły mieli niezwykłą okazję poznać odpowiedź na to pytanie. Podczas wideokonferencji w dniu 20 grudnia poznaliśmy bardzo ciekawego człowieka, poliglotę – p. Armanda Banaszkiewicza. Pan Armand zna 11 języków i biegle się nimi posługuje.
W trakcie spotkania dowiedzieliśmy się, że w nauce języków obcych najważniejsza jest motywacja, chęć do nauki oraz codzienna systematyczna praca. Wspomniał również, że każdy z nas jest inny i uczy się na swój własny sposób.
Podczas spotkania każdy z uczestników mógł zadać p. Armandowi pytanie. Dowiedzieliśmy się między innymi, że jego ulubionym językiem jest język niemiecki, a pierwszym językiem obcym, którego zaczął się uczyć był język rosyjski. Za najtrudniejszy język uważa język turecki.
Mamy nadzieję, że dzięki temu spotkaniu wielu uczniów znajdzie wewnętrzną motywację i zechce nauczyć się nowych języków. Większość naszej grupy zrozumiała, że nauka języków wcale nie jest taka trudna, jak się wydaje i nie zajmuje aż tak dużo czasu, jeśli pracujemy nad tym systematycznie. Najważniejszą wskazówką było to, aby mieć ochotę i odpowiednie nastawienie.
Z całą pewnością umiejętności lingwistyczne są w życiu bardzo przydatne, a ponadto nauka języków obcych może sprawiać dużo radości.

Dostępność

Office 365

Lekcje

Rekrutacja

Rekrutacja

logo-elemento

Stołówka

jadlospis-img

Uczestniczymy w programach:

Wielkość czcionki
Kontrast