sp12-glogow-szkola-podstawowa-glogow-logo2
sp12-glogow-szkola-podstawowa-glogow-godlo

Świąteczne chmury wyrazowe

25 grudnia 2021
Z życia szkoły

Lekcja ortografii nie musi być nudna. Warto, pamiętając o stylach uczenia się, tak zaplanować zadania, aby wzrokowcy, słuchowcy, kinestetycy byli zaangażowani podczas zajęć i jak najwięcej zapamiętali. Dodatkowo uczniowie klasy 5a i 6d połączyli lekcję języka polskiego z lekcją informatyki i stworzyli w aplikacji WordArt bożonarodzeniowe chmury wyrazowe.
Najpierw gromadzili wyrazy z trudnością ortograficzną , które kojarzą im się ze Świętami Bożego Narodzenia. Aby nie popełniać błędów, mogli sprawdzać pisownię wyrazów w słowniku ortograficznym. Potem zgromadzone słownictwo zapisywali ręcznie. Następnie wybierali maksymalnie 10 wyrazów, które chcieli zamieścić w projektowanej przez siebie chmurze wyrazowej. Kolejny etap pracy to posługiwanie się aplikacją. Uczniowie wpisywali wybrane przez siebie słowa, dokonywali wyboru kolorów i kształtów. Szczególnie uważni musieli być przy wyborze czcionki, ponieważ nie wszystkie proponowane do wyboru kroje liter miały polskie znaki.
Praca nad barwnymi chmurami należała do bardzo udanych. Wszyscy uczniowie byli bardzo zaangażowani. Ten rodzaj aktywności wywołał wiele emocji w klasie.

Dostępność

Office 365

Lekcje

Rekrutacja

Rekrutacja

logo-elemento

Stołówka

jadlospis-img

Uczestniczymy w programach:

Wielkość czcionki
Kontrast