Drodzy Rodzice, Uczniowie, Nauczyciele,
po rosyjskim ataku na Ukrainę wiele osób zastanawia się, jak może wesprzeć Ukrainę i jej obywateli. Słowa otuchy, wyrazy wsparcia, udział w protestach to sposoby na wyrażenie poparcia dla Ukrainy. Są jednak i inne, znacznie bardziej realne formy pomocy.
Od jutra tj. 02.03 w naszej szkole organizowana jest zbiórka najpotrzebniejszych rzeczy dla policjantów i służb ratunkowych z Ukrainy. Zbieramy:
– apteczki, bandaże, opatrunki, opatrunki proszkowe, wodę utlenioną lub octenisept
– koce, śpiwory, karimaty (nowe rzeczy)
– latarki, baterie, power banki
Dary należy przynosić do biblioteki szkolnej, gabinetu pedagoga (008) oraz do szatni klas 4-8.

Ponadto nasza szkoła przyłączyła się również do akcji specjalnej placówek edukacyjnych „SOS Ukraina” organizowanej przez Polską Akcję Humanitarną. Utworzona została wirtualna skarbonka, przez którą mogą Państwo dokonywać wpłat. Zebrane środki będę przekazywane bezpośrednio do Polskiej Akcji Humanitarnej, która wykorzysta je na zakup najpotrzebniejszych rzeczy dla społeczności ukraińskiej.
LINK DO SKARBONKI: https://www.siepomaga.pl/sp12glogow

Na terenie szkoły w dniach 07.03.2022r. do 18.03.2022r. również zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek na pomoc UKRAINIE. Zebrane środki zostaną również przekazane na konto Polskiej Akcji Humanitarnej i wykorzystane na pomoc dla osób, które przybędą do Polski z Ukrainy (w pierwszej kolejności planowana jest pomoc psychologiczna, pakiety żywnościowe i higieniczne) oraz na działania PAH w Ukrainie.

Bardzo serdecznie prosimy o włączenie się w tę niezwykle ważną akcję charytatywną. Z wdzięcznością – Koło Wolontariat