Pasowanie na czytelnika

Pasowanie na Czytelnika Biblioteki Szkolnej, to wyjątkowe wydarzenie w życiu każdego pierwszoklasisty. W tym dniu następuje oficjalne przyjęcie najmłodszych uczniów do grona czytelników biblioteki. Głównym celem uroczystości jest zachęcenie dzieci do korzystania  z biblioteki szkolnej i rozwijania umiejętności czytania.
Pasowanie na Czytelnika w naszej szkole miało miejsce 1 kwietnia. Uczniowie  uczestniczyli  w zajęciach bibliotecznych ,,Moja pierwsza wizyta w bibliotece szkolnej”, podczas  których zapoznali się z regulaminem biblioteki szkolnej i  z jej księgozbiorem. Dzieci dowiedziały się,  jak należy dbać o książki i czego nie wolno robić czytając książkę.

Po takim wprowadzeniu, uczniowie klas pierwszych w skupieniu i z powagą uroczyście przyrzekli, że będą kochać książki i szanować je, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Na zakończenie spotkania otrzymali zakładkę do książek oraz dyplom. Wypożyczyli także swoją pierwszą książkę, najczęstszym wyborem pierwszaków były nowości czytelnicze zakupione do biblioteki w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.