SOS Ukraina- podsumowanie akcji

Zbiórka na rzecz Ukrainy została zakończona. Nasza szkolna społeczność gromadziła dary dla policjantów i służb ratunkowych z Ukrainy, a także zaangażowała się  w akcję PAH „SOS Ukraina” i  prowadziła zbiórkę pieniędzy dla objętej wojną Ukrainy. Zarówno uczniowie, rodzice, nauczyciele jak i pracownicy obsługi z wielkim zaangażowaniem włączyli się w to szlachetne przedsięwzięcie. Akcja przybrała szeroki rozmach. Z dumą patrzyliśmy na rosnący każdego dnia stos darów. Zgromadzono dużą ilość środków pierwszej pomocy, kocy, artykułów chemicznych, środków czystości, baterii, latarek, itp. Zapał malujący się na twarzy naszych wolontariuszy pokazywał, jak bardzo zależy im na wsparciu tych, których bezpieczeństwo za naszą wschodnią granicą jest zagrożone. Zebrane dary przekazaliśmy IPA Głogów (Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji), natomiast zebrane pieniądze zostały przekazane na konto Polskiej Akcji Humanitarnej. Ze zbiórki do puszek uzbieraliśmy kwotę 1562,99 zł natomiast do e-skarbonki trafiła kwota 1250zł, co dało łącznie kwotę 2812,99 zł. Serdecznie dziękujemy wszystkim za każdy ofiarowany dar, każdą ofiarowaną złotówkę, za troskę o losy innych.

Drodzy rodzice, nauczyciele, uczniowie, pracownicy szkoły pokazaliście, że nie brak wśród nas ludzi o wielkim sercu.