Klasy drugie w Boszkowie

Tuż przed długim weekendem majowym uczniowie klasy 2b i 2d wybrali się na wycieczkę do malowniczej miejscowości nad Jeziorem Dominickim – Boszkowa. Celem wycieczki był udział w warsztatach „Chatka Pradziadka”, podczas których dzieci poznały sposoby wytwarzania żywności w dawnych gospodarstwach domowych. Na powitanie na dzieci czekał poczęstunek regionalny – pyry w mundurkach z gzikiem i naturalna kawa zbożowa. Posileni i pełni sił uczniowie mogli przystąpić do ubijania masła tradycyjnym sposobem oraz własnoręcznego wyciskania soku z jabłek przy użyciu specjalnej prasy. Nie obyło się bez zabawnych sytuacji podczas ubijania masełka, było dużo śmiechu. Po ciężkiej pracy nastąpił czas na zabawy ludowe przy akompaniamencie akordeonu. Obowiązkowo oczywiście musiała być degustacja wytworzonych przez dzieci produktów. Uwieńczeniem warsztatów było formowanie , dekorowanie i pieczenie orkiszowych bułeczek. Wycieczka zakończyła się relaksem na łonie natury, na plaży przejrzystego i pięknego jeziora. Zarówno pogoda jak i humory wszystkim dopisały.