Święto Konstytucji 3 Maja 2022

Dnia 29 kwietnia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w uroczystym apelu z okazji Święta Konstytucji 3 Maja, czyli Ustawy Rządowej z 3 maja. Aby upamiętnić ten doniosły fakt w historii Polski, uczniowie przygotowali montaż słowno-muzyczny o patriotycznej wymowie. Zaprezentowano w nim, jak doszło do pierwszego rozbioru Polski w 1772r., a w konsekwencji do obrad Sejmu Wielkiego, podczas którego uchwalono pierwszą w Europie i drugą na świecie, po konstytucji Stanów Zjednoczonych, tak nowoczesną, jak na tamte czasy, ustawę. Uczniowie recytowali wiersze i śpiewali pieśni o tematyce patriotycznej. Występ został uświetniony polonezem w wykonaniu uczniów klas trzecich. Wszystkim obecnym na apelu uświadomiono, że warto i należy pielęgnować patriotyzm w nas samych każdego dnia.