Wycieczka do Wrocławia

W dniu 4 maja uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami uczestniczyli w wycieczce do Wrocławia zorganizowanej w ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki pt. ,,Poznaj Polskę” . Wizytę w stolicy Dolnego Śląska rozpoczęliśmy od zwiedzania Panoramy Racławickiej – monumentalnego płótna batalistycznego ukończonego w 1894 roku, w setną rocznicę Powstania Kościuszkowskiego. Następnie udaliśmy się do Hydropolis. To centrum wiedzy na temat wody, w którym w fascynujący sposób pokazane jest jej znaczenie dla człowieka. Oryginalna scenografia oraz ciekawe multimedia zachwyciły uczestników wycieczki. Nie można było się tam nudzić, każdy znalazł coś dla siebie. Następnie z przewodnikiem udaliśmy się na zwiedzanie Starego Miasta. W programie mieliśmy: Rynek z Ratuszem, zabytkowy pręgierz, wrocławskie krasnale – historia spiżowych skrzatów, Plac Solny (największy targ kwiatowy we Wrocławiu); Stare Jatki Miejskie – Spiżowy Pomnik Zwierząt Rzeźnych, Dawne Więzienie Miejskie, Uniwersytet Wrocławski, Promenadę Staromiejską, punkt widokowy na Ostrów Tumski, Zakład Narodowy im. Ossolińskich, ogrody barokowe. Ostatni punkt naszej wycieczki bardzo nas zmęczył, ale wrażenia ze zwiedzania Wrocławia na pewno warte były takiego wysiłku. Po wycieczce jesteśmy pewni, że warto pojechać i poznać Wrocław.Wszyscy bawiliśmy się wspaniale i na pewno długo będziemy wspominać ten dzień.

Kiedyś jeszcze z wielka chęcią tam wrócimy!