Wycieczka do Wrocławia – Poznaj Polskę

Realizując edukację regionalną i patriotyczną uczniowie z klas Id i IIa przystąpili do rządowego projektu Poznaj Polskę. W ramach zajęć wyruszyliśmy na wycieczkę do Wrocławia- miasta wojewódzkiego, aby poznać jego historię i atrakcję.

Naukę rozpoczęliśmy od zwiedzania centrum edukacji ekologicznej „Hydropolis, które jest całkowicie poświęcone wodzie i znajduje się w zabytkowym, XIX-wiecznym podziemnym zbiorniku wody czystej o ogromnej powierzchni, bo aż 4600 m². HYDROPOLIS oferuje 9 stref tematycznych, w których wychowankowie mogli m.in.: pogłębiać wiedzę o funkcjach wody pełnionych w ciele człowieka, samodzielnie sprawdzić działanie starożytnych wynalazków wodnych, obejrzeć film o powstaniu wody na panoramicznym ekranie 360 stopni czy wejść do batyskafu Trieste – pierwszego statku załogowego, który dotarł do najgłębszego miejsca na Ziemi.

Ze świata wody przenieśliśmy się do świata krasnali. Spacerowaliśmy trasą  spiżowych skrzatów, które rozmieszczone w kilkudziesięciu miejscach na Starym Mieście opowiadają jego historię.

Z krasnoludkową mapą grupa podążała szlakiem Krasnoludków; zwiedzając przy okazji najpiękniejsze zabytki Wrocławia. Szukaliśmy między innymi:  Śpiocha, Słupnika, Pierożnika, Papy Krasnala, Syzyfka, Obieżysmaka, Aktora i Parasolnika.

Dzień umiliła nam przechadzka po wiosennym Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Wrocławskiego, w którym dzieci mogły podziwiać świat flory.

Grupa 38 uczniów i 4 opiekunów wróciła zadowolona i pełna wrażeń z dużym apetytem na więcej…