Matematyka w mieszkaniu

W klasie 1d nadal trwa realizacja projektu „Natalia i Antek w świecie wielkiej matematyki”. Tym razem uczniowie zmagali się z zadaniami w module „Matematyka w mieszkaniu”. Realizacja modułu wprowadziła dzieci w kompetencje zawodowe architekta i projektanta. Dała możliwość wykorzystania umiejętności mierzenia, planowania i wyobraźni przestrzennej podczas tworzenia projektu pokoju wg określonej instrukcji. Obaw co do realizacji projektu było wiele, ale udało się efektownie zrealizować zadania. Dzieci wraz z pomocą rodziców wniosły duży wkład w rozwój własny, ponieważ w architekturze i pracy związanej z projektowaniem wnętrz kompetencje matematyczne wysuwają się na pierwszy plan. Poza umiejętnościami związanymi z ciekawym i estetycznym zaplanowaniem przestrzeni niezwykle ważne jest dokonanie pomiarów i zaplanowanie umeblowania tak, aby było właściwej wielkości i pozostawiało przestrzeń do poruszania się i korzystania z mebli, czyli aby projekt był funkcjonalny. Wykonane zadanie dla wielu uczniów stało się inspiracją do realizacji innych projektów, według własnych pomysłów. Brawo dzieciaki!!!