Matematyka w sklepie

Realizacja projektu „Natalka i Antek w świecie wielkiej matematyki” w klasie 1d właśnie dobiegła końca. Dzisiaj wykonaliśmy zadania z  ostatniego modułu „Matematyka w sklepie”, który połączyliśmy z tygodniem oszczędzania. Dzieci za zaoszczędzone pieniądze kupowały w pobliskim dyskoncie składniki na zdrowe śniadanie. Zakupy poprzedzone były wieloma zadaniami praktycznymi doskonalącymi umiejętność rozróżniania nominałów, przeliczania i grupowania pieniędzy. Dzieci w grupach planowały zakupy i ich koszt, robiły składkę i grupowo dokonywały zakupów, z których w klasie sporządziły dla siebie drugie śniadanie.

Dzieci wykonały zadanie z wielką dyscypliną, zaangażowaniem i uśmiechem na twarzy. Każdej grupie udało się zrealizować listę zakupów i nie przekroczyć zaplanowanego budżetu.

W ramach tego modułu dzieci szukały również matematyki w innych sklepach, m.in. obuwniczym. Uczyły się określać rozmiar własnego buta.