Narodowe Czytanie

W poniedziałek w naszej szkole odbyło się Narodowe Czytanie. Jest to ogólnopolska akcja pod honorowym patronatem Pary Prezydenckiej. W tym roku czytaliśmy „Ballady i romanse” A. Mickiewicza. Na początku uroczystości uczniowie obejrzeli prezentację, następnie wicedyrektor – p. Ewelina Kujawa odczytała fragment utworu pt. „Pierwiosnek”. Później nauczyciele języka polskiego oraz innych przedmiotów zaprezentowali fragmenty pozostałych utworów wieszcza. Przypominamy, że Sejm Rzeczpospolitej Polskiej ogłosił rok 2022 Rokiem Romantyzmu Polskiego, a nasza akcja znakomicie wpisała się w jego obchody. Na zakończenie zeszyty uczniów zostały opieczętowaną pamiątkową pieczęcią z Kancelarii Prezydenta RP.