ŚWIATOWY DZIEŃ ORDERU USMIECHU

Dnia 21 września obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Orderu Uśmiechu. Uczniowie klasy IIIa i IId wprowadzili uczniów klas pierwszych w tematykę związaną z historią Orderu Uśmiechu oraz zapoznali ich z bliskimi dzieciom sylwetkami Kawalerów Orderu Uśmiechu: Majką Jeżowską, Kubą Błaszczykowskim, Anną Czerwińską- Rydel, Renatą Piątkowską, Grzegorzem Kasdepke. Podczas uroczystości pierwszoklasiści mogli sprawdzić jakie emocje towarzyszą podczas picia soku z cytryny oraz czy łatwo jest uśmiechnąć się po jego spożyciu.

Dużą niespodzianką była, prowadzona przez tytułowe postaci, inscenizacja pt. „Kot w butach” wzorowana na dawnej dobranocce o Jacku i Agatce. Twórcą scenariusza była pisarka Wanda Chotomska. Wystąpienie urozmaicone było tąńcem i śpiewem do piosenek Majki Jeżowskiej oraz odśpiewaniem pieśni szkoły. Pierwszoklasiści bardzo nas zaskoczyli, bo śpiewali razem z nami. To mądre dzieciaki!!!

Zapraszamy na fotorelację.